W piątek 4 października 2018 r.odbyło się spotkanie z Janiną Babinicz-Witucką pt."Nałęczów w czasie I wojny światowej". Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji..

W sobotę 9 czerwca 2018 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tego dnia/nocy biblioteka zaprosiła do współpracy Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa oraz Bibliotekę szkolną ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie.

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 15 maja 2018 r. w naszej bibliotece gościła popularna pisarka Magdalena Kordel, autorka m.in. cyklu Malownicze. Spotkanie to odbyło się dzięki Instytutowi Książki, który je sfinansował.

W czwartek 10 maja 2018 r. odbyło się pasowanie dzieci kończących edukację przedszkolną z Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie oraz Przedszkola Kolorowe Kredki.

Anna Liber była gościem naszej biblioteki  7 maja 2018 r. Pomysłodawczynią i organizatorką tego spotkania była pani Maja Kozak reprezentująca Nieformalną Grupę Kreatywni, i to pani Maja przybliżyła sylwetkę naszego gościa przybyłej publiczności.

Grupa II z przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie w poniedziałek 7 maja 2018 r.odwiedziła nasza bibliotekę. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza.

4 maja 2018 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z Józefem Burczakiem-Abramowiczem, autorem książki: Wspomnienia. Kresy - Nałęczów- Śląskie Ziemie Odzyskane.

23 marca 2018 r. odbyło się spotkanie z Andrzejem Śliwą, autorem książek "Ścigając marzenia. w pogoni za złotem" oraz "Notatki geologa. szmaragdy, złoto i ...smak przygody".

23 kwietnia 2018 r. obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia zaprosiłyśmy dzieci z przedszkola Kolorowe Kredki i  przedszkola im. Adama Żeromskiego na spektakl teatru Maska z Krakowa pod tytułem:

W czasie  ferii zimowych odwiedziły nas dzieci z nałęczowskich przedszkoli. W środę 31 stycznia 2018 r. gościliśmy w bibliotece maluchy z Przedszkola im. Adama Żeromskiego, 1 lutego przedszkolaki z Kolorowych Kredek

28 grudnia 2017 odbyło się spotkanie  z Jerzym Michałem Sołdkiem, prezesem Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa. Tematem spotkania był początek działalności  Uzdrowiska Nałęczów. W trakcie prelekcji można było się dowiedzieć kto gościł u Małachowskich, jak rozwijało się uzdrowisko w początkowych latach swojej działalności.

Piątek 22 grudnia 10.00-16.30
23 -27 grudnia nieczynna

W ramach programu Biblioteki Narodowej  "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" w roku 2017 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nałęczowie otrzymała 11 503 zł.

W środę 18 października 2017 r odbyło się spotkanie z dr Ewą Danuta Białek. Temat spotkania  to "Kobieta 50+ - co znaczy ten okres dla jej zdrowia i spełnionego życia?"

Jak co roku nasza biblioteka włączyła się w akcję  Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie przygotowani przez Panie Sylwię Krysa oraz Katarzynę Kowalską.  Uczniów Liceum im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie przygotowała pani Bożena Kursa. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem obydwu prezentacji.

Znamy wyniki rekrutacji do akcji „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz FRSI. Paczki zawierające 21 książek oraz dwa audiobooki pojechały do 1200 bibliotek.Jedna z tych paczek trafiła również do Naszej biblioteki

W bibliotece do końca września 2017 r będzie można oglądać wystawę prac dzieci i rodziców z Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie pt."Wyczaruj i przytul".

W piątek 28 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w Galerii pod Lipami  przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie, odbyło się otwarcie wystawy Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa. Autorem wystawy jest prezes TPN Jerzy Michał Sołdek. Nasza biblioteka współpracowała przy powstawaniu tej wystawy.

Nieodłączną częścią "Faustynaliów" jest pasowanie na czytelników dzieci kończących edukację przedszkolną. W tym roku dzieci z przedszkola im. Adama Żeromskiego i przedszkola "Kolorowe Kredki" były uroczyście pasowane na czytelników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nałęczowie.