W środę 18 października 2017 r odbyło się spotkanie z dr Ewą Danuta Białek. Temat spotkania  to "Kobieta 50+ - co znaczy ten okres dla jej zdrowia i spełnionego życia?"

W ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 otrzymaliśmy 11 503 zł na zakup nowości wydawniczych. Dzięki tej kwocie zakupimy książki dla Oddziału dla Dorosłych i Oddziału dla Dzieci  MGBP w Nałęczowie oraz do filii bibliotecznych w Sadurkach i Piotrowicach.

Jak co roku nasza biblioteka włączyła się w akcję  Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie przygotowani przez Panie Sylwię Krysa oraz Katarzynę Kowalską.  Uczniów Liceum im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie przygotowała pani Bożena Kursa. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem obydwu prezentacji.

Znamy wyniki rekrutacji do akcji „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz FRSI. Paczki zawierające 21 książek oraz dwa audiobooki pojechały do 1200 bibliotek.Jedna z tych paczek trafiła również do Naszej biblioteki

W bibliotece do końca września 2017 r będzie można oglądać wystawę prac dzieci i rodziców z Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie pt."Wyczaruj i przytul".

W piątek 28 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w Galerii pod Lipami  przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie, odbyło się otwarcie wystawy Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa. Autorem wystawy jest prezes TPN Jerzy Michał Sołdek. Nasza biblioteka współpracowała przy powstawaniu tej wystawy.

Nieodłączną częścią "Faustynaliów" jest pasowanie na czytelników dzieci kończących edukację przedszkolną. W tym roku dzieci z przedszkola im. Adama Żeromskiego i przedszkola "Kolorowe Kredki" były uroczyście pasowane na czytelników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nałęczowie.

10 maja 2017 roku odbyło się spotkanie z Markiem Axentowiczem, autorem książki "Grzegorz Axentowicz (1980-2009) Muzeum pamięci".

Grupa II z przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie odwiedziła bibliotekę. Celem wizyty było zapoznanie się z pracą bibliotekarza.

Jak co roku w maju biblioteka obchodziła Faustynalia. 8., 9. i 15. maja w Przedszkolu im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie zorganizowaliśmy zabawę plenerową dla dzieci inspirowaną bajką H.Ch. Andersena "Calineczka".

Nasza Biblioteka razem z Towarzystwem Przyjaciół Nałęczowa zaprosiła pana red. Adama Kulika na wykład pt:Leśmian znany i nieznany. Spotkanie odbyło się 24 kwietnia 2017 r.

21 marca 2017 r biblioteka w ramach Akcji Włącz poezję organizowanej przez Dyskusyjny Klub Książi zaprosiła wyjątkowych gości. W spotkaniu wzięli udział nałęczowscy poeci i miłośnicy poezji. Swoje wiersze prezentowali w kolejności: Stanisław Olszewski, Bohdan Saba, Artur Łyś i Paweł Zacharewicz.

Anna Mentlewicz to dziennikarka, autorka książek, sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych, znana z takich programów jak "Luz" czy "Rower Błażeja". W Nałęczowie 14 marca 2017 pani Anna promowała swoją najnowszą książkę pt. "Pewna pani z telewizji". " Fundacja za 7 górami" była organizatorem i sponsorem spotkania.

W czwartek 2 marca 2017 roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbył się wykład Roberta Stelmacha pt.: "Jestem Aktorem Pana Boga" - literacka interpretacja wypowiedzi Jana Pawła II. Punktem wyjścia wykładu była niedokończona sztuka Juliusza Słowackiego " Król Duch".

W każdy czwartek odwiedzamy Przedszkole im. Adama Żeromskiego i wypożyczamy dzieciom książki. W przedszkolu jest 6 grup. Grupa II pań: Ewy Piech i Anny Wziątek to grupa 4-latków, która już od dwóch lat systematycznie pożycza książki. Każde dziecko może co tydzień wymienić książkę na nową.

27 lutego 2017 roku dzieci z przedszkola Kolorowe Kredki jak co miesiąc odwiedziły bibliotekę i oddały  książki i wypożyczyły nowe.

20 stycznia 2017 r. dzieci z przedszkola "Kolorowe Kredki" odwiedziły naszą bibliotekę. W ramach zajęć robiliśmy wspólnie zakładki do książek. Dzieci wzięły udział w rożnych grach i zabawach. I na koniec wypożyczyły nowe książki:)

20 stycznia 2017 roku dzieci biorące udział w EKO feriach organizowanych przez Nałęczowski Ośrodek Kultury - odwiedziły bibliotekę.  Wysłuchały fragmentów książki "James i ogromna brzoskwinia" oraz wykonały zakładki do książki.

W środę 26 października 2016 r odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym  „Twórczość Ewy Szelburg-Zarembiny w oczach najmłodszych”, organizowanym przez naszą bibliotekę i Szkołę Podstawową im. E. Szelburg-Zarembiny w Drzewcach.

19 października 2016 r. na zaproszenie Marii Przybyłko, prezes Klubu Jesienni Entuzjaści, gościliśmy w bibliotece Elżbietę Sieradzińską. Romanistka z wykształcenia,  dyrektor  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim, autorka książki "Cesaria Evora".