W bibliotece do końca września 2017 r będzie można oglądać wystawę prac dzieci i rodziców z Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie pt."Wyczaruj i przytul".

W piątek 28 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w Galerii pod Lipami  przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie, odbyło się otwarcie wystawy Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa. Autorem wystawy jest prezes TPN Jerzy Michał Sołdek. Nasza biblioteka współpracowała przy powstawaniu tej wystawy.

Nieodłączną częścią "Faustynaliów" jest pasowanie na czytelników dzieci kończących edukację przedszkolną. W tym roku dzieci z przedszkola im. Adama Żeromskiego i przedszkola "Kolorowe Kredki" były uroczyście pasowane na czytelników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nałęczowie.

10 maja 2017 roku odbyło się spotkanie z Markiem Axentowiczem, autorem książki "Grzegorz Axentowicz (1980-2009) Muzeum pamięci".

Grupa II z przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie odwiedziła bibliotekę. Celem wizyty było zapoznanie się z pracą bibliotekarza.

Jak co roku w maju biblioteka obchodziła Faustynalia. 8., 9. i 15. maja w Przedszkolu im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie zorganizowaliśmy zabawę plenerową dla dzieci inspirowaną bajką H.Ch. Andersena "Calineczka".

Nasza Biblioteka razem z Towarzystwem Przyjaciół Nałęczowa zaprosiła pana red. Adama Kulika na wykład pt:Leśmian znany i nieznany. Spotkanie odbyło się 24 kwietnia 2017 r.

21 marca 2017 r biblioteka w ramach Akcji Włącz poezję organizowanej przez Dyskusyjny Klub Książi zaprosiła wyjątkowych gości. W spotkaniu wzięli udział nałęczowscy poeci i miłośnicy poezji. Swoje wiersze prezentowali w kolejności: Stanisław Olszewski, Bohdan Saba, Artur Łyś i Paweł Zacharewicz.

Anna Mentlewicz to dziennikarka, autorka książek, sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych, znana z takich programów jak "Luz" czy "Rower Błażeja". W Nałęczowie 14 marca 2017 pani Anna promowała swoją najnowszą książkę pt. "Pewna pani z telewizji". " Fundacja za 7 górami" była organizatorem i sponsorem spotkania.

W czwartek 2 marca 2017 roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbył się wykład Roberta Stelmacha pt.: "Jestem Aktorem Pana Boga" - literacka interpretacja wypowiedzi Jana Pawła II. Punktem wyjścia wykładu była niedokończona sztuka Juliusza Słowackiego " Król Duch".

W każdy czwartek odwiedzamy Przedszkole im. Adama Żeromskiego i wypożyczamy dzieciom książki. W przedszkolu jest 6 grup. Grupa II pań: Ewy Piech i Anny Wziątek to grupa 4-latków, która już od dwóch lat systematycznie pożycza książki. Każde dziecko może co tydzień wymienić książkę na nową.

27 lutego 2017 roku dzieci z przedszkola Kolorowe Kredki jak co miesiąc odwiedziły bibliotekę i oddały  książki i wypożyczyły nowe.

20 stycznia 2017 r. dzieci z przedszkola "Kolorowe Kredki" odwiedziły naszą bibliotekę. W ramach zajęć robiliśmy wspólnie zakładki do książek. Dzieci wzięły udział w rożnych grach i zabawach. I na koniec wypożyczyły nowe książki:)

20 stycznia 2017 roku dzieci biorące udział w EKO feriach organizowanych przez Nałęczowski Ośrodek Kultury - odwiedziły bibliotekę.  Wysłuchały fragmentów książki "James i ogromna brzoskwinia" oraz wykonały zakładki do książki.

W środę 26 października 2016 r odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym  „Twórczość Ewy Szelburg-Zarembiny w oczach najmłodszych”, organizowanym przez naszą bibliotekę i Szkołę Podstawową im. E. Szelburg-Zarembiny w Drzewcach.

19 października 2016 r. na zaproszenie Marii Przybyłko, prezes Klubu Jesienni Entuzjaści, gościliśmy w bibliotece Elżbietę Sieradzińską. Romanistka z wykształcenia,  dyrektor  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim, autorka książki "Cesaria Evora".

W ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" otrzymaliśmy 11 269 zł na zakup nowości wydawniczych. Dzięki tej kwocie zakupiliśmy 565 woluminów.

28 września 2016 r. Fundacja BEZMIAR zorganizowała w bibliotece spotkanie z Eweliną Kłodą autorką książki "Zapach wspomnień". W spotkaniu wzięła udział m.in. młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Nałęczowie oraz z Gimnazjum im. M. E. Andriollego.

Dnia 14 września 2016 r. odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem spotkania była Anna Winner. Urodziła się w 1942 roku niedaleko Lwowa, gdzie ojciec zawodowy oficer i lekarz weterynarii, ukrywał się przed sowieckim okupantem. Po wojnie jej rodzina osiedliła się w Lublinie. Tam Anna ukończyła etnografię na UMCS.

Dnia 14 września 2016 r. odbyło się promocja książki  Laury Jurgi "Moje pory roku". W spotkaniu wzięli udział m.in. uczniowie gimnazjum  oraz Liceum im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie. Pani Laura opowiadała o problemach osób niepełnosprawnych na przykładzie własnej osoby.