Informujemy że w miesiącach: lipiec, sierpień i wrzesień Biblioteka w Nałęczowie będzie czynna: poniedziałek, środa, piątek w godz.: 9.00 -17.00, wtorek i czwartek 9.00-15.00.

Od wtorku 29 czerwca można już wejść do biblioteki i samemu wybierać książki. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i limit osób -1 osoba na 10 m2. Dla dzieci mamy mały prezent książkowy. Do wyboru, do koloru. Zapraszamy 🙂

Piątek 2 kwietnia 9.00-15.00
3 -5 kwietnia nieczynna

Zapraszamy na szkolenie z "Dziennikarstwa online i Bezpieczeństwa w sieci”. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 10-18 lat. W ramach zajęć odbędzie się 30 godzin szkoleń w 15 blokach po 2 godziny. Organizator przewidział wsparcie zewnętrznego trenera.

Biblioteka będzie nieczynna 31 grudnia w sylwestra oraz w sobotę 2 stycznia. Zapraszamy w poniedziałek 4 stycznia 2021. Szczęśliwego Nowego Roku.

 

 

Biblioteka będzie nieczynna od 24 do 27 grudnia. Zapraszamy w poniedziałek 28 grudnia. Wesołych Świąt.

 

 

Od 2 grudnia 2020 r. znowu można wejść do biblioteki. Ale obowiązują nowe zasady.

W ramach projektu „Cyfrowe GOKi w podregionie puławskim”, Fundacja VCC przekazała bezpłatnie dla Biblioteki sprzęt komputerowy - 5 laptopów z oprogramowaniem ”. I zaczyna się cykl szkoleń dla pracowników biblioteki z zakresu  Dziennikarstwo online oraz  Bezpieczne zachowania w sieci. Szkolenia zakończą się na początku 2021 r.

 Do 29 listopada zmieniły się zasady korzystania z biblioteki. Biblioteka jest zamknięta dla czytelników. Wszystkie pożyczone książki będą prolongowane (przedłużone) do 2 grudnia 2020 r.

Od kilku lat na nałęczowskim cmentarzu organizowana była zbiórka na rzecz odnowy zabytkowych pomników. Dzięki ofiarności osób odwiedzających cmentarz, udało się przez te lata odnowić kilka pomników.

W celu zachowania ciągłości pracy biblioteki, od środy 21 października przechodzimy na pracę zmianową. Będziemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00. oraz w soboty od 9.00 do 13.00. Zachęcamy do składania zamówień przez system PROLIB, telefonicznie lub mailowo.

Miejsko-Gminna Biblioteka w Nałęczowie po raz kolejny przystąpiła do udziału w akcji Mała Książka Wielki Człowiek. Zapraszamy dzieci z roczników 2014-2017. W projekcie mogą brać udział nie tylko nowo zapisani mali czytelnicy, ale również i te dzieci, które brały udział w poprzednich edycjach.
„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki.

Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy o historii Nałęczowa. Mamy nadzieję, że nie sprawi on Państwu trudności:)

TEST

10 września 2020 o godz.10.00 rozpoczęła się nałęczowska odsłona akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy "Balladynę" Juliusza Słowackiego.

W ramach programu Biblioteki Narodowej  "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" w roku 2020 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nałęczowie otrzymała 8 050 zł.

Działamy już od miesiąca. Powoli przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości. Biblioteka funkcjonuje inaczej niż do tej pory. Nie ma dostępu do półek. Biblioteka czynna jest dla czytelników od 9.00 do 15.00 - poniedziałek, środa i piątek.  We wtorek i czwartek od 9.00 do 16.00

Od poniedziałku 4 maja Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie wznawia działalność dla czytelników. Obowiązują jednak nowe zasady, których celem jest ochrona czytelników i pracowników biblioteki.

W trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, Biblioteka zostaje zamknięta do odwołania. Prosimy o śledzenie naszych kanałów informacyjnych, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

"Pastelkowe opowieści” to projekt, którego głównym celem jest poprawa dostępu do książki, wzmocnienie kulturotwórczej roli bibliotek. Zadanie to było realizowane na terenie 12 bibliotek publicznych zlokalizowanych w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

8 listopada 2019 r. pod patronatem Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego  w Lublinie miał miejsce wykład prof. dr hab. Tadeusza Trajdosa z Instytutu Historii Polskiej Akademi Nauk o pierwszych dniach obrony Lwowa w listopadzie 1918 r.