21 października 2018 r. Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa i Biblioteka zaprosiły Jerzego Bolesława Sprawkę, poetę, prozaika, eseistę. Słowo wstępne wygłosił Jerzy Michał Sołdek. W trakcie spotkania prezentowana była Antologia poezji patriotycznej pisarzy związanych z Lubelszczyzną, którą opracował nasz gość.

We wtorek 23 października 2018 r. o godz 16.30. miała miejsce premiera książki Heleny Chróściewicz-Filipowicz pt. "Z Kresów Wschodnich do Nałęczowa". Książka ze względu na swoją tematykę wydana była  w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

17 października 2018 r . odbyła się promocja książki Moniki Teresy Rudzkiej "Ona przyszła ostatnia". Akcja książki rozgrywa się w Nałęczowie, w hotelu "Przepióreczka".

W piątek 4 października 2018 r.odbyło się spotkanie z Janiną Babinicz-Witucką pt."Nałęczów w czasie I wojny światowej". Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji..

W ramach programu Biblioteki Narodowej  "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" w roku 2018 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nałęczowie otrzymała 11 521 zł.

W sobotę 9 czerwca 2018 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tego dnia/nocy biblioteka zaprosiła do współpracy Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa oraz Bibliotekę szkolną ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie.

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 15 maja 2018 r. w naszej bibliotece gościła popularna pisarka Magdalena Kordel, autorka m.in. cyklu Malownicze. Spotkanie to odbyło się dzięki Instytutowi Książki, który je sfinansował.

W czwartek 10 maja 2018 r. odbyło się pasowanie dzieci kończących edukację przedszkolną z Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie oraz Przedszkola Kolorowe Kredki.

Anna Liber była gościem naszej biblioteki  7 maja 2018 r. Pomysłodawczynią i organizatorką tego spotkania była pani Maja Kozak reprezentująca Nieformalną Grupę Kreatywni, i to pani Maja przybliżyła sylwetkę naszego gościa przybyłej publiczności.

Grupa II z przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie w poniedziałek 7 maja 2018 r.odwiedziła nasza bibliotekę. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza.

4 maja 2018 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z Józefem Burczakiem-Abramowiczem, autorem książki: Wspomnienia. Kresy - Nałęczów- Śląskie Ziemie Odzyskane.

23 marca 2018 r. odbyło się spotkanie z Andrzejem Śliwą, autorem książek "Ścigając marzenia. w pogoni za złotem" oraz "Notatki geologa. szmaragdy, złoto i ...smak przygody".

23 kwietnia 2018 r. obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia zaprosiłyśmy dzieci z przedszkola Kolorowe Kredki i  przedszkola im. Adama Żeromskiego na spektakl teatru Maska z Krakowa pod tytułem:

W czasie  ferii zimowych odwiedziły nas dzieci z nałęczowskich przedszkoli. W środę 31 stycznia 2018 r. gościliśmy w bibliotece maluchy z Przedszkola im. Adama Żeromskiego, 1 lutego przedszkolaki z Kolorowych Kredek

28 grudnia 2017 odbyło się spotkanie  z Jerzym Michałem Sołdkiem, prezesem Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa. Tematem spotkania był początek działalności  Uzdrowiska Nałęczów. W trakcie prelekcji można było się dowiedzieć kto gościł u Małachowskich, jak rozwijało się uzdrowisko w początkowych latach swojej działalności.

Piątek 22 grudnia 10.00-16.30
23 -27 grudnia nieczynna

W ramach programu Biblioteki Narodowej  "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" w roku 2017 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nałęczowie otrzymała 11 503 zł.

W środę 18 października 2017 r odbyło się spotkanie z dr Ewą Danuta Białek. Temat spotkania  to "Kobieta 50+ - co znaczy ten okres dla jej zdrowia i spełnionego życia?"

Jak co roku nasza biblioteka włączyła się w akcję  Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie przygotowani przez Panie Sylwię Krysa oraz Katarzynę Kowalską.  Uczniów Liceum im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie przygotowała pani Bożena Kursa. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem obydwu prezentacji.